• Returnal PS5 używana

Walcz, by przełamać cykl chaosu na nieustannie zmieniającej się, obcej planecie.

GWARANCJA ODKUPU 30 DNI
Wersja gry Pudełkowa
Stan Używana ( Stan Doskonały )
Polska wersja językowa Pełna
Gatunek Strzelanka
Przedział wiekowy (PEGI) 16+
139.00
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
InPost Paczkomaty 24/7 0
ORLEN Paczka 0
InPost Paczkomaty 24/7 (pobranie) 4.99
DHL Odbiór w punkcie 6.99
InPost Kurier 9.99
Kurier DHL 9.99
Poczta Polska Kurier 48 13
InPost Kurier (pobranie) 15.99
Kurier DHL (pobranie) 15.99
Poczta Polska Kurier 48 (pobranie) 17
FedEx 17
Kurier DPD 18
GLS 20
Kurier DPD (pobranie) 23
FedEx (pobranie) 24
Dostępność Bardzo mało

Po lądowaniu awaryjnym na zmieniającej kształt planecie, Selene, chcąc odnaleźć drogę ucieczki, musi przedzierać się przez świat pradawnej cywilizacji. Odizolowana i osamotniona zawzięcie walczy o przetrwanie. Jej drogę wieńczą kolejne porażki. A każda śmierć oznacza przymus rozpoczęcia wyprawy od nowa.


image

 

W toku bezwzględnej rozgrywki typu rougelike odkryjesz, że każda przemiana, jaką przechodzi planeta, oznacza również nowy zestaw przedmiotów, z których możesz korzystać. Każda pętla to nowe kombinacje zmuszające do przekraczania własnych granic i stosowania innych strategii walki.



image

 

Mroczne piękno otaczającego cię niszczejącego świata, ożywionego dzięki oszałamiającym efektom wizualnym, jest pełne wybuchowych niespodzianek. Od walki o najwyższe stawki, tonąc w morzu pocisków, po dynamiczne zmagania z surowym, pełnym kontrastów otoczeniem. Będziesz badać, odkrywać i walczyć o każdy krok podczas bezlitosnej wyprawy, gdzie tajemnica czai się za każdym rogiem.


Returnal został zaprojektowany z myślą o możliwości wielokrotnego przechodzenia, a proceduralny świat wymaga od gracza podniesienia się po porażce i podjęcia nowych, ewoluujących wyzwań wraz z każdym odrodzeniem.


Doświadczone studio Housemarque (Resogun, Nex Machina, Alienation) trafia na PS5 z jedną ze swoich najambitniejszych gier. Poznaj osiem sposobów, w jakie Returnal przesuwa granice projektowania, technologii i rozgrywki na konsoli nowej generacji.

1. MAPY, ŚRODOWISKO I LOKACJE

image

Różnorodne biomy

Na tajemniczej planecie Atropos przemierzysz m.in. jałowe pustynie, zamarznięte pustkowia i egzotyczne systemy jaskiń. Przemieszczaj się między biomami wraz z postępami historii, napotykając przeróżne niebezpieczeństwa, wyzwania i nowe gatunki fauny i flory.


Żywe ekosystemy

Świat Atropos nieustannie się zmienia – nie uda ci się trafić do takiego samego miejsca dwukrotnie. Każde środowisko to żywy ekosystem ze zmieniającymi się zjawiskami pogodowymi, gęstą mgłą i cząsteczkami, które reagują na twój dotyk, podczas gdy pobliska roślinność zaczyna się jeżyć.


Natychmiastowa podróż

Na Atropos śmierć jest nieunikniona i cykliczna, jednak odrodzenie następuje niemal natychmiastowo. Zaawansowana technologia transmisji danych PS5 umożliwi ci płynne odkrywanie tego dziwnego, obcego świata. W mgnieniu oka przeskoczysz pomiędzy punktami teleportacyjnymi, a nawet zupełnie odmiennymi regionami. 


2. EKSPLORACJA I POKNYWANIE PRZESZKÓDimage



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

image

Ruch i pokonywanie przeszkód


Poprzednie gry Housemarque skupiały się raczej na „płaskim” polu gry, jak zapętlony ruch z boku na bok w Resogun lub obserwowany z góry chaos w Nex Machina. Zmiana perspektywy w Returnal na trzecioosobową dała zespołowi większe pole do popisu. Skacz, wspinaj się i pokonuj przepaści, by dostać się do lepszych punktów obserwacyjnych, badając obce krajobrazy lub odkrywając sekretne obszary.

 

 


image

Zagrożenia i pułapki


Pomimo zapierającego dech w piersiach otoczenia, lepiej unikaj przebywania za długo w jednym miejscu. Atropos jest pełna zagrożeń i pułapek. Ostrożnie planuj trasę i przygotuj się na szybkie decyzje, gdy zdecydujesz się zmierzyć ze złożoną pułapką kryjącą cenne zasoby lub wyruszysz ku ukrytemu obszarowi, wymagającemu celnych skoków i zręczności.

 

 



image

 Tajemnice

 

Gry studia Housemarque zawsze skrywały niedostępne na pierwszy rzut oka tajemnice – sekretne poziomy, bronie czy ulepszenia. Returnal podtrzymuje tę tradycję. Niezbędne zasoby nie zawsze są na widoku:  poluj i zbieraj, twórz bronie i zapasy, a nie tylko uda ci się przetrwać dłużej, ale być może odkryjesz też więcej informacji o dziwacznej rzeczywistości, w której przyszło ci utknąć.


 

 


3. HISTORIA I UMIEJSCOWIENIE

image

Zagubiona w najdalszych zakątkach kosmosu

Wciel się w zdaną tylko na siebie zwiadowczynię ASTRA, Selene, i przemierzaj nieprzyjazne, obce scenerie niezbadanej planety Atropos w poszukiwaniu ocalenia. Mając ograniczone zasoby i niewielką wiedzę o otaczającym świecie, opuść rozbity statek Helios i wyrusz w kierunku źródła tajemniczego sygnału transmisji, znanego jako „Biały Cień”. 


Wciągająca narracja sci-fi

Historia Selene łączy w sobie kosmiczną grozę międzygwiezdnej eksploracji ze złożoną narracją o podróży w czasie. W rezultacie dostajemy odważną opowieść fantastycznonaukową przeplatającą się z intymnymi wątkami dotyczącymi izolacji, traumy i straty.


Nie wszystko jest tym, czym się wydaje

Podążając za sygnałem transmisji, odkrywasz świat, który na pierwszy rzut oka wydaje się całkowicie obcy lecz stopniowo zaczyna ujawniać niemożliwe wizje twojej przeszłości. To upiorna, psychologiczna sztuczka nieprzerwanie zmieniającego się świata Atropos.


Odkrywanie przez grę

Poznawanie wątków historii Selene zależy od ciebie. Wydarzenia towarzyszące jej przybyciu na Atropos są jedynie początkiem: wnikliwie odkrywaj świat i szukaj jego sekretów, by poznać prawdę o tym, co naprawdę się z tobą dzieje.


4. ROZGRYWKA I PROJEKT

image

Nowe oblicze gry zręcznościowejimage

Unikalny projekt Returnal wykorzystuje dwa klasyczne fundamenty projektowania gier 2D – akcję typu bullet-hell oraz progresję w stylu roguelike – i przekłada je na szybką, swobodną grę akcji z perspektywy trzeciej osoby, łączącą spektakularne tempo strzelanek z ekscytującą narracją.


 

Reset, nie restart

Jak w klasycznym roguelike'u – każda śmierć cofa cię do początku wyprawy, jednak to niekoniecznie oznacza, że zaczynasz od nowa. Niektóre przedmioty i ulepszenia zostaną utracone, ale inne zachowają się po twojej śmierci, stając się potężnymi, trwałymi wzmocnieniami.


 

Więcej powodów, by wrócić

Na początku każdej twojej wyprawy zarówno świat, jak i przeszkody, które napotkasz przechodzą radykalne zmiany. Nowe, nieznane terytorium niesie ze sobą inne zagrożenia: sprytne pułapki, niespodziewane zasadzki, ukryte zasoby i okrutnych przeciwników. To wszystko staje pomiędzy tobą a każdą kolejną próbą ucieczki.


5. WROGOWIE, BRONIE I WALKA

image

Spektakularne uzbrojenie

Przemierzając Atropos, odkryjesz przeróżne rodzaje broni wyposażone w wyjątkowe możliwości. Od szybkostrzelnych karabinów, jak Pustkostrzał, do powolnego, gromiącego na krótkim dystansie Paszczomiota. Od niezawodnej siły rażenia standardowego pistoletu do nieziemskich mocy  Miotacza elektroprętów.


Wrogowie

Atropos żyje. Niebezpieczeństwo czai się wszędzie – od świergoczących bestii z mnóstwem macek i czerwonookich strażników, po plujące śluzem, niekształtne potworności i ogromne dwunożne monolity. Każda forma życia stanowi odrębne wyzwanie. Niektóre zaatakują cię z góry, inne ostrzelają cząsteczkami, a nie zabraknie też obcych próbujących skrępować cię lepką siecią. 


Konfigurowalny sprzęt

Zbieraj i montuj nietypowe „cechy”, które dodadzą alternatywne tryby strzału do twoich broni. Odblokowuj umiejętności pasywne, takie jak „wybuch kontrujący”, lub znajduj przydatne przedmioty zużywalne, na przykład „fiolki osłony”, poprzez interakcję z dziwnymi urządzeniami obcych na Atropos. Przeszukiwanie planety pozwoli ci modyfikować wyposażenie na bieżąco.


6. CECHY DOSTĘPNE NA PS5

Niemal natychmiastowe ładowanie

Dzięki zaawansowanej architekturze układów wejścia-wyjścia (I/O) i superszybkiemu dyskowi SSD w konsoli PS5, rozległe światy w Returnal mogą w mgnieniu oka być renderowane z niewiarygodną szczegółowością oraz bogatszymi modelami i elementami graficznymi.


Efekty dotykowe

Zanurz się w świat Atropos jeszcze głębiej dzięki efektom dotykowym kontrolera DualSense, które są w stanie symulować uczucie chodzenia w błocie czy kropli spadających na twój skafander.


Adaptacyjne efekty „Trigger”

Innowacyjne efekty „Trigger” kontrolera DualSense pozwalają na wielofunkcyjne wykorzystanie spustów kontrolera, do których można przypisać różne tryby strzelania, aktywowane w zależności od siły nacisku. 


Zaawansowany dźwięk 3D

Poruszając się po świecie, ciesz się większą immersją i świadomością tego, co dzieje się wokół, dzięki dźwiękowi oddającemu otoczenie oraz położenie źródeł odgłosów wokół ciebie


7. EFEKTY WIZUALNE I TECHNOLOGIA

image

Przyspieszone efekty wizualne

Przykuwające wzrok efekty wizualne – z wypełniającymi ekran wybuchami cząsteczek – stały się wizytówką studia Housemarque. Moc PS5 wynosi te efekty na jeszcze wyższy poziom, dzięki pełnym symulacjom cieczy kontrolującym pogodę i otoczenie, a także innowacyjnym animacjom cząsteczek w modelach wrogów i środowiska.


 

Oświetlenie oparte na śledzeniu promieni

Doświadcz wysokiej jakości oświetlenia tła, które zostało zaprojektowane specjalnie tak, aby dostosowywać się do dynamicznego świata Atropos w czasie rzeczywistym.


 

Niesamowita wydajność

W grach Housemarque rozgrywka jest najważniejsza, dlatego studio zawsze dba o jak najwyższą wydajność. Dzięki niesamowitej mocy PS5 oszałamiająca walka i efekty wizualne ponurego świata Returnal są wyświetlane ze stałą prędkością 60 klatek na sekundę i rozdzielczością 4K.


8. TRYB DLA WIELU GRACZY I WYZWANIA

 

image

Nawiąż kontakt ze zmarłymi


Chociaż ty po śmierci cofasz się w czasie do początku cyklu, to twoje fizyczne szczątki mogą zostać odkryte przez innych graczy w ich światach. Z takich zwłok można zebrać mnóstwo nagród, ale uważaj – na Atropos śmierć nie zawsze jest tym, czym się wydaje.


 

 

 


 

image

 

Wyzwania codzienne


Poza główną kampanią możesz sprawdzić swoje umiejętności w wyzwaniach codziennych. W tym specjalnie opracowanym trybie musisz ukończyć poszczególne biomy w określonych warunkach, które wpływają na sposób gry, ograniczają dostęp do broni i zdolności oraz zmuszają do improwizowania.


 


image

 

Globalne tablice wyników


Wyniki, jakie uzyskasz w wyzwaniach codziennych, trafią na globalną tablicę wyników. Rywalizuj ze znajomymi o to, kto będzie wyżej. 

 

 

 

 

 

 

 

opis i zdjęcia ze strony PlayStation Polska

image

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia